
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 0.87 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Threshold Voltage | 400 mV |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 5.5 µA |
| Quiescent Current | 11 µA |
| Propagation Delay | 29 µs |
| Number of Outputs | 2 |
| Nominal Supply Current | 5.5 µA |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Number of Voltages Monitored | 2 |
| Overvoltage Threshold | 404 mV |
| Undervoltage Threshold | 396 mV |
| Hysteresis | 5.5 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
| Output Type | Open Drain |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Window |
Stock: 4791
Distributors
pcbx
Unit Price$1.59616
Ext.Price$1.59616
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.59616 | $1.59616 |
| 10 | $1.18237 | $11.82370 |
| 25 | $1.08234 | $27.05850 |
| 50 | $1.02482 | $51.24100 |
| 100 | $0.97034 | $97.03400 |
| 300 | $0.92527 | $277.58100 |
| 500 | $0.88229 | $441.14500 |
| 1000 | $0.85750 | $857.50000 |
| 3000 | $0.83189 | $2495.67000 |
| 5000 | $0.80706 | $4035.30000 |
